Prodej

Vše o nákupu

Můžete u nás nakoupit zboží dvěma způsoby:

  • přes náš E-shop
  • přímo na prodejně

V případě, že jste z větší dálky, využijte spíše E-shop. V opačném případě navštivte prosím naši prodejnu.

I když náš E-shop doplňujeme několikrát týdně o nové produkty, tak i přesto nejaktuálnější sortiment najdete v naší kamenné prodejně.

Nabízíme na prodej nové, použité spotřební zboží velké rozmanitosti přibližně za 70 % (nové zboží) až 20% (použité zboží) ceny z původní hodnoty.

U některého zboží je platná původní záruka a od nás máte také záruku, kterou stanoví náš český zákon.

U věcí které zprostředkováváme v komisním prodeji máte stejné zákonné záruky, kterými je zavázán i majitel (objednatelem prodeje).

Zaručujeme se, že v případě, kdy jste si od nás koupili zboží a prokázalo se, že pochází z trestné činnosti, nebo vám bylo zabaveno policií ČR, vrátíme vám celou finanční částku, kterou jste za zboží zaplatili.

Věci které vykupujeme, nebo nám zůstanou z nevyzvednutých zástav, taktéž i komisní zboží důkladně odzkoušíme, než je nabídneme k prodeji.

Pokud odhalíme závadu na výrobku, snažíme se jí odstranit, tak aby zboží bylo v původním provozním stavu. Nebo jej nabídneme k prodeji za výrazně nižší cenu, kdy zákazník bude s touto závadou seznámen.

Nikdy se nesnažíme závadu zatajit a výrobek prodat jako nepoškozený. Můžeme se pochlubit 100% kladným hodnocením prodeje ve všech uskutečněných obchodech na inzertním portálu AUKRO.

Na veškeré naše zboží poskytujeme 5 denní lhůtu na vyzkoušení. Pokud se objeví skrytá závada která nebyla známa při prodeji, máte právo zboží vrátit bez reklamační lhůty a své peníze dostanete okamžitě zpět.Obchodní podmínky

Záruka od původního prodejce

Některé zboží, které u nás nabízíme má platnou záruku od původního prodejce, kterou garantuje výrobce. Tato záruka je stále platná, pouze je snížená o různou dobu, záleží na tom, kdy bylo zboží zakoupené.

Datum vypršení záruky je datum koupě výrobku + 24 měsíců, pokud není prodloužená nad zákonný limit. K tomuto zboží dostanete buď platný záruční list, nebo fakturu od původního prodejce, kde jsou uvedeny údaje, kde všude můžete uplatnit reklamaci.

Snažíme se minimalizovat situace, kdy potřebujete využít záruku na produkt který si u nás zakoupíte. Proto zboží, které prodáváme podrobujeme dvěma zkouškám funkčnosti. Nejprve zboží odzkoušíme při přijímání do zástavy, výkupu nebo komise. Podruhé zboží odzkoušíme před nabídnutím do prodeje. Pokud odhalíme během zkoušení na výrobku závadu, snažíme se jí odstranit, tak aby zboží bylo v původním provozním stavu. Nebo zboží nabídneme do prodeje za nižší cenu, a zákazník je s tímto problémem seznámen.

U věcí které zprostředkováváme v komisním prodeji máte stejné zákonné záruky, kterými je zavázán i jejich majitel(objednatelem prodeje, komitent).


Záruka od nás

Na zboží zakoupené od nás dáváme lhůtu 7 dní na vyzkoušení. V případě, že zjistíte v této lhůtě skrytou závadu, která už byla při prodeji, nabídneme vám slevu na zboží nebo vám vrátíme peníze, aniž by jste museli čekat 30 dnů na vyřízení reklamace.

To samé platí u zboží, které posíláme přepravní službou. Jestliže zjistíte na produktu závadu, která vám nebyla známá, pošlete ho zpět na naši adresu. A my vám obratem zašleme peníze na váš účet.

Zaručujeme se, že v případě, kdy si od nás koupíte zboží a prokáže se, že pochází z trestné činnosti, nebo bylo zabaveno policií ČR a vy nám předložíte policejní zprávu o této skutečnosti, vrátíme vám celou finanční částku, kterou jste zaplatili za nevydařený nákup. Záruka platí 3 roky od data nákupu zboží. Po třech letech se podle zákona stáváte  majitelem věci, i když zboží bylo předtím odcizeno.

V případě pozdější reklamace se řídíme odpovědností za vady u použité věci, kterou stanoví český zákon s tím, že odpovědnost za vady poskytujeme na 12 měsíců a reklamaci vyřizujeme nejpozději do 30 dnů.

Odpovědnost za vady u použité věci podle občanského zákoníku

I při prodeji použitého zboží je zde odpovědnost prodávajícího za vady tohoto zboží. Nicméně je zde rozdíl. Použité zboží nemá žádnou zákonnou záruku o rozdílu mezi odpovědností za vady a zárukou viz výše. Prodávající pouze odpovídá za vady, které měla věc v momentě jejího převzetí a to ještě pouze za takové, které neodpovídají míře jejího používání nebo opotřebení (jedná se o skryté vady, na které prodejce zákazníka neupozornil ). Odpovědnost za vady u použité věci lze uplatnit u prodávajícího do 24 měsíců od převzetí věci. Dohodou, tedy smluvním ujednáním, lze tuto lhůtu snížit na 12 měsíců. V prvních 6 měsících se má za to, že vada existovala již při převzetí a případný opak musí dokázat prodávající, ve zbývajících 18, resp. 6 měsících by musel existenci vady při převzetí použité věci prokazovat kupující.

Má-li věc vadu, která nebrání užívat věc k určenému účelu, lze ji prodat jen za nižší cenu, než je obvyklá cena bezvadné věci. Prodávající kupujícího upozorní, že věc má vadu a o jakou vadu se jedná, není-li to zřejmé již z povahy prodeje.

Právo na reklamaci kupujícímu nenáleží, pokud kupující před převzetím věci věděl, že věc má vadu a nebo pokud kupující vadu sám způsobil.


Zákon o ochraně spotřebitele požaduje, aby prodávající řádně informoval spotřebitele o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění odpovědnosti za vady včetně podmínek uplatnění rozporu s kupní smlouvou.


Ochrana osobních údajů

Pokud nakupujete v našem kamenném obchodě, váš nákup je anonymní. V případě, že využijete náš E-shop, je nutné vyplnit kupní smlouvu (objednávku), kde od vás budeme požadovat některé osobní údaje.

Pro realizaci obchodní transakce od vás potřebuje znát jméno (případně jméno firmy, IČ a kontaktní osobu), adresu (fakturační a případně dodací), telefonní a emailový kontakt.

K čemu údaje slouží

Pro uskutečnění obchodní transakce a dodání zboží na vámi určené místo.

Prohlášení o ochraně osobních údajů

Společnost Fronesis s.r.o., provozovatel internetového a kamenného obchodu Bazar-Zastavárna Plzeň, prohlašuje, že veškeré osobní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a je s nimi nakládáno v souladu se zákonem č 101/2000 Sb.

V žádném případě neposkytujeme tyto údaje třetí straně.


Navštivte
Golden Expres
ExtraŠperky.cz - nové i bazarové šperky za extra ceny