Vše o nákupu

6. listopad 2014

Můžete u nás nakoupit zboží dvěma způsoby:

  • přes náš E-shop
  • přímo na prodejně

V případě, že jste z větší dálky, využijete spíše E-shop. V opačném případě navštivte prosím naši prodejnu. I když náš E-shop doplňujeme několikrát týdně o nové produkty, tak i přesto nejaktuálnější sortiment najdete v naší kamenné prodejně.

Než k nám vyrazíte je lepší předem zavolat a informovat se, jestli zboží které jste si vybrali v eshopu je na obchodě, nebo uložené mimo provozovnu a my ho musíme pro vás připravit.

Nabízíme na prodej nové, použité spotřební zboží velké rozmanitosti, které prodáváme přibližně za 70 % (nové zboží) a 50 až 20% (použité zboží) ceny z původní hodnoty.

U některého zboží je platná původní záruka a od nás máte také záruku, kterou stanoví náš český zákon.

Zaručujeme se, že v případě, kdy jste si od nás koupili zboží a prokázalo se, že pochází z trestné činnosti, nebo vám bylo zabaveno policií ČR, vrátíme vám celou finanční částku, kterou jste za zboží zaplatili.

Věci které vykupujeme, nebo nám zůstanou z nevyzvednutých zástav důkladně odzkoušíme, než je nabídneme k prodeji.

Na veškeré naše zboží poskytujeme 7 denní lhůtu na vyzkoušení. Pokud se objeví skrytá závada která nebyla známa při prodeji, máte právo zboží vrátit bez reklamační lhůty a své peníze dostanete okamžitě zpět.


Záruka od původního prodejce


Některé zboží, které u nás nabízíme má platnou záruku od původního prodejce, kterou garantuje výrobce. Tato záruka je stále platná, pouze je snížená o různou dobu, záleží na tom, kdy bylo zboží zakoupené.

Datum vypršení záruky je datum koupě výrobku + 24 měsíců, pokud není prodloužená nad zákonný limit. K tomuto zboží dostanete buď platný záruční list, nebo fakturu od původního prodejce, kde jsou uvedeny údaje, kde všude můžete uplatnit reklamaci.

Snažíme se minimalizovat situace, kdy potřebujete využít záruku na produkt, který si u nás zakoupíte. Zboží, které prodáváme podrobujeme dvěma zkouškám funkčnosti. Nejprve zboží odzkoušíme při přijímání do zástavy, výkupu. Podruhé zboží odzkoušíme před nabídnutím do prodeje. Pokud odhalíme během zkoušení na výrobku závadu, snažíme se jí odstranit, tak aby zboží bylo v původním provozním stavu. Nebo zboží nabídneme do prodeje za nižší cenu, a zákazník je s tímto problémem seznámen.


Záruka od nás


Na zboží zakoupené od nás dáváme lhůtu 7 dní na vyzkoušení. V případě, že zjistíte v této lhůtě skrytou závadu, která už byla při prodeji, nabídneme vám slevu na zboží nebo vám vrátíme peníze, aniž by jste museli čekat 30 dnů na vyřízení reklamace.

U zboží, které koupíte v našem eshopu máte na vrácení 14 dní bez udání důvodu. Pošlete ho zpět na naši adresu a my vám obratem zašleme peníze na váš účet.

Zaručujeme se, že v případě, kdy si od nás koupíte zboží a prokáže se, že pochází z trestné činnosti, nebo bylo zabaveno policií ČR a vy nám předložíte policejní zprávu o této skutečnosti, vrátíme vám celou finanční částku zpět. Záruka platí 3 roky od data nákupu. Po třech letech se podle zákona stáváte  majitelem věci, i když zboží bylo předtím odcizeno.

V případě pozdější reklamace se řídíme odpovědností za vady u použité věci, kterou stanoví český zákon s tím, že odpovědnost za vady poskytujeme na 12 měsíců a reklamaci vyřizujeme nejpozději do 30 dnů.

Odpovědnost za vady u použité věci podle občanského zákoníku

I při prodeji použitého zboží je zde odpovědnost prodávajícího za vady tohoto zboží. Nicméně je zde rozdíl. Použité zboží nemá žádnou zákonnou záruku o rozdílu mezi odpovědností za vady a zárukou viz výše. Prodávající pouze odpovídá za vady, které měla věc v momentě jejího převzetí a to ještě pouze za takové, které neodpovídají míře jejího používání nebo opotřebení (jedná se o skryté vady, na které prodejce zákazníka neupozornil). Odpovědnost za vady u použité věci lze uplatnit u prodávajícího do 24 měsíců od převzetí věci. Dohodou, tedy smluvním ujednáním, lze tuto lhůtu snížit na 12 měsíců. V prvních 6 měsících se má za to, že vada existovala již při převzetí a případný opak musí dokázat prodávající, ve zbývajících 18, resp. 6 měsících by musel existenci vady při převzetí použité věci prokazovat kupující.

Má-li věc vadu, která nebrání užívat věc k určenému účelu, lze ji prodat jen za nižší cenu, než je obvyklá cena bezvadné věci. Prodávající kupujícího upozorní, že věc má vadu a o jakou vadu se jedná, není-li to zřejmé již z povahy prodeje.

Právo na reklamaci kupujícímu nenáleží, pokud kupující před převzetím věci věděl, že věc má vadu a nebo pokud kupující vadu sám způsobil.

 Zákon o ochraně spotřebitele požaduje, aby prodávající řádně informoval spotřebitele o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění odpovědnosti za vady včetně podmínek uplatnění rozporu s kupní smlouvou.


 


Navštivte
Golden Expres
ExtraŠperky.cz - nové i bazarové šperky za extra ceny